Vlaky mezi Brnem a Břeclaví nejezdí kvůli strženému trakčnímu vedení

ilustrační foto

BRNO, BŘECLAV – Kvůli strženému trakčnímu vedení na trati z Brna do Břeclavi nejezdí mezi Šakvicemi a Zaječím vlaky. Závada se stala dnes ve středu před polednem.

Podle webu Českých drah má omezení trati 252 Vranovice – Kúty Gr. a Kúty – Budapest a Břeclav – Wien – Graz trvat do 20.15 hodin. Rychlíky 75 a 372 Vindobona byly odřeknuty. Regionální doprava byla v 14,15 hodin obnovena pomocí autobusů. „Na jedné koleji je poškozené trakční vedení, na sousední koleji je plánovaná výluka. Proto jsme museli nasadit náhradní autobusy,“ sdělila mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová. Náhradní autobusy jezdí mezi Šakvicemi a Vranovicemi kyvadlově, narůstá jim zpoždění.

Vlak Vindobona z Prahy do Štýrského Hradce, který možná vedení strhl nebo narazil na již spadlé vedení, byl odstaven. Hasiči na místě cestující evakuovali. Na opravě závady pracují elektromontéři Správy železnic. Dálkové vlaky Českých drah do Rakouska a na Slovensko a v opačném směru jedou odklonem mimo Brno. Lidé, kteří potřebují jet do Brna nebo z Brna, musejí využít ostatních dostupných spojů.