Od pátku odpoledne zkomplikují cestu na D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice nová dopravní opatření!

Ilustrační foto

PRAHA-VÝCHOD – V rámci modernizace D1  dojde od pátku 6. března odpoledne do neděle 8. března v úseku Mirošovice – Hvězdonice k postupnému rozmístění dopravního opatření v celé délce úseku (vyjma mostu Šmejkalka). Plánovaná dopravní opatření mohou v místě způsobit komplikace v dopravě.

Provoz bude převáděn na levou část dálnice, to znamená z Brna do Prahy, protože na pravé části začne modernizace povrchu vozovky. V rámci těchto prací bude průjezd místem možný v režimu 1+1 jízdní pruh, aby byla zajištěna i bezpečnost pracovníků, kteří budou instalovat provizorní betonová svodidla.

Rozmisťování dopravního opatření skončí v neděli 8. března, kdy bude v úseku dálnice D1 Mirošovice – Hvězdonice (vyjma mostu Šmejkalka) na levé části dálnice D1 z Brna do Prahy provoz v režimu 2+2.

V pondělí 9. března ráno se zahájí na části dálnice z Prahy do Brna kompletní výměna a rozšíření vozovky.  Tyto práce budou probíhat a uvedená dopravní opatření budou platná do konce července 2020. Dokončení modernizace celého úseku je naplánované na podzim 2021.