Akce Jehla brněnských strážníků proběhne letos dvakrát

Zdroj: MP Brno

BRNO – Dnes se uskutečnila akce s názvem Jehla, kdy strážníci brněnské městské policie sbírají po městě použité injekční stříkačky. Další se uskuteční 16. dubna, kdy se spojí s akcí Ukliďme Česko. Tento rok se zatím zvládlo vysbírat 881 stříkaček.

„Sběrem injekčních stříkaček předcházíme infekcím a poraněním zejména malých dětí, ale také třeba domácích zvířat. Hlídky odklízejí jehly z veřejných prostranství nejen při speciálních pravidelných akcích Jehla konaných v celém městě, ale i při svých každodenních pochůzkách. Kromě toho jednotlivé služebny městské policie pořádají menší cílené úklidy aplikačních pomůcek ve svých lokalitách,“ vysvětlil Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Do opatření se zapojily čtyři desítky strážníků, podobný počet se očekává i v dubnu. Hlídky takto konají ve svém volném čase, úzce přitom spolupracují s Celní správou a Policií České republiky. Celostátní akce Jehla běží od roku 2015, letos se uskuteční šestý ročník. Loni spojili strážníci síly se spolkem Archeo Moravia. Ti sbírali nebezpečné kovové odpady s pomocí detektoru kovů, strážníci jim byli plně k dispozici při jakémkoli nebezpečném nálezu, sami přitom vyhledávali aplikační pomůcky.