Chrudimský úřad zavedl opatření kvůli koronaviru

CHRUDIM – Riziko nákazy novým nebezpečným koronavirem přimělo přijmout preventivní opatření mnohé instituce a další hojně navštěvovaná místa. Na lehkou váhu hrozbu onemocnění neberou ani na chrudimském městském úřadu, a zavedli proto opatření, která mají působit preventivně proti jejímu případnému šíření.

„Úřad je podobně jako nádraží nebo čekárny místem s vysokou koncentrací lidí, proto jsme již od počátku března ve všech budovách městského úřadu na toaletách vyměnili běžné tekuté mýdlo za antibakteriální dekontaminační tekuté mýdlo,“ říká starosta města František Pilný. „Možnost umytí rukou antibakteriálním přípravkem tak budou mít jak všichni zaměstnanci, tak i klienti úřadu,“ dodává.

„K běžnému úklidu v chodbách a kancelářích jsme přidali i přípravek k dezinfekci podlah, náš úklidový tým má dále k dispozici dezinfekční detergent na kliky, madla a podobně. Tyto přípravky jsou navíc i šetrné k přírodě,“ říká tajemník městského úřadu František Chmelík.

Bezpečnostní rada státu dnes rozhodla od středy zrušit na dobu neurčitou kvůli koronaviru výuku v základních, středních a vyšších odborných školách. Vysoké školy mají postupovat podle zákona, kterým se řídí. Mateřských škol se zrušení výuky od středy nebude týkat. Stát také kvůli novému koronaviru zakáže od dnešních 18 hodin akce nad 100 účastníků. Zatím se neuvažuje o tom, že by byly zavírány restaurace či nákupní centra, problémem jsou jednorázové akce.

Ilustrační foto