Kvůli přerušení vyučování DSZO ruší od středy školní spoje

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – V souvislosti s opatřeními vlády proti šíření koronaviru a přerušením výuky ve školách ruší od středy 11. března Dopravní společnost Zlín – Otrokovice všechny školní spoje MHD. Ostatní trolejbusové a autobusové spoje budou jezdit nadále podle jízdních řádů pro pracovní dny. „Jestliže bude od středy 11. března přerušena výuka ve všech typech škol, je logické, že nebudeme za této mimořádné situace vypravovat ani žádné školní spoje MHD,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Od středy 11. března až do odvolání nebude DSZO vypravovat žádné spoje, které jsou v jízdních řádech označeny poznámkou „jede ve dnech školního vyučování“. S výjimkou těchto školních spojů však bude MHD provozována v rozsahu a podle jízdních řádů platných pro běžné pracovní dny.

Cestující budou podle dopravního podniku na změny řádně upozorněni. „Jde o mimořádné okamžité opatření, které se nemohlo promítnout do zastávkových jízdních řádů, ale ani do celostátních elektronických informačních systémů. Upozorníme cestující na tuto změnu alespoň operativními nápisy na elektronických informačních panelech, které máme umístěny nad nejvíce používanými zastávkami,“ upřesnil vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.