Na přechodu v Rudě už zkontrolovali kolem 10 tisíc aut

Zdroj: Celní správa České republiky

PLZEŇSKÝ KRAJ – I na vybraných hraničních přechodech v našem kraji (Železná Ruda, Folmava, Rozvadov) stále budou pokračovat kontroly všech projíždějících dopravních prostředků.

Za uplynulých čtyřiadvacet hodin bylo na všech vytipovaných hraničních přechodech v rámci ČR zkontrolováno 35 834 vozidel, z toho změřená teplota u 9 615 osob. Policisté odstavili 65 vozidel s podezřením na koronavirus a do karantény připravili 6 osob.

Jaká je situace na hraničním přechodu v Železné Rudě, na to nám odpověděla mluvčí Celního úřadu pro Plzeňský kraj Marcela Kašparová: „Do současné doby nebyl na hraničním přechodu Železná Ruda potvrzen žádný podezřelý s příznaky onemocnění koronavirem, který by byl odvezen do karantény. Od včerejšího rána bylo zkontrolováno již kolem 9 800 vozidel.“

Dnešním dnem se k akci připojí také Armáda ČR, jejíž odborný zdravotní personál bude přímo na hraničních přechodech provádět prvotní testování u cestujících s příznaky onemocnění koronavirem. „Česká armáda nasadí od úterý na hranicích 30 příslušníků vojenského zdravotnického personálu. Pomohou s odebíráním vzorků pro testování na koronavirus,“ sdělila mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková.