Pěší trasa Zouvalka se dočká rekonstrukce

Zdroj: město Brno

BRNO – Turistická pěší trasa na levém břehu přehrady se dočká rekonstrukce a terénních úprav, které zlepší nevyhovující stav stezky. Radní vybrali nabídku společnosti Ekostavby Brno, celková cena se vyšplhá na skoro 18 milionů korun. Zahájení stavby je tento březen, dokončení je plánováno na červen tohoto roku.

„Momentální stav chodníku není vyhovující, trasa je v terénu jen historicky vychozena. Je příliš úzká, její šířka je daná pouze současnou možností terénu. V celé délce trasy je chodník příkrý, leží na hraně strmého svahu vedoucího do Brněnské přehrady. Špatný je také jeho technický stav, jsou zde skalní výlezy, kořeny, různorodý povrch. Obousměrný provoz stezky je v mnoha místech značně nebezpečný,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Trasa vede přes významnou přírodní a geologickou oblast chráněného krajinného rázu v přírodním parku Podkomorské lesy. Nachází se rovněž v oblasti archeologických nálezů. Úpravy se dotknou úseku od severního předpolí lávky pro pěší pod hradem Veveří přes Zouvalku po stávající cestu vedoucí za bezejmenným vodním korytem směrem k lodní zastávce Cyklistická a dále k restauraci „U Šuláka“.