Krajské město přijalo v souvislosti s koronavirem masivní opatření

OLOMOUC – Bezpečnostní rada města Olomouce včera projednala dopad mimořádného nařízení vlády a připravila konkrétní opatření. Opatření mají zabránit dalšímu šíření nákazy koronavirem. Ode dneška tak byla přerušena výuka na základních, středních a vysokých školách na území města, provoz mateřských škol a jeslí je prozatím zachován. Dále byly zrušeny všechny akce, kterých se účastní 100 a více osob. 

Všechna sportovní a kulturní zařízení, zřizovaná městem, jsou uzavřená, to znamená bazénová část Aquaparku Olomouc, bazénová část Plaveckého stadionu Olomouc, Moravská filharmonie, Moravské divadlo, sportovní haly, Zoo Olomouc, Knihovna města Olomouce, Centrum ekologiích aktivit Sluňákov.

Dopravní podnik města Olomouce od čtvrtka 12. března dočasně ruší ranní posilové školní spoje, označené v jízdních řádech jako školní. Dopravní podnik také výrazně zintenzivnil čištění vozů MHD. Odbor sociálních věcí magistrátu pozastavil přijímání žádostí o ubytování v azylových domech.

Město uzavírá pro občany informační centrum města, pracovníky bude možné kontaktovat telefonicky. Město pozastavuje činnost klubů seniorů zřizovaných městem, ostatní služby pro seniory zůstávají zachovány (rozvoz stravy a podobně).  „Chtěli bychom také požádat občany, aby v těchto dnech omezili návštěvy magistrátu na nejnutnější minimum, využívali možnost telefonického kontaktu, případně aby nechali na později vyřízení záležitostí, které snesou odkladu,“ vyzval občany tajemník magistrátu Jan Večeř.