Zlín uzavírá městské instituce. Soukromým doporučuje udělat totéž

Ilustrační foto

ZLÍN – Z nařízení vlády ze včerejšího dne se uzavřely nejen školy, ale omezily se i akce a shromáždění, s účastí nad 100 osob. Bezpečnostní rada města Zlína následně doporučila uzavření městských a soukromých institucí. Zlíňáci se tak nedostanou například do lázní, do divadla nebo filharmonie.

Bezpečnostní rada města doporučila z preventivních důvodů uzavřít Městské divadlo Zlín, Městské lázně Zlín, Památník Tomáše Bati, Alternativu a kluby seniorů. „Město doporučení Bezpečnostní rady akceptovalo, proto budou od 11. března 2020 výše uvedené organizace uzavřeny,“ informoval mluvčí města Tomáš Melzer.

Městské divadlo následně zrušilo plánovaná představení ve všech sálech včetně dětského karnevalu, který se měl uskutečnit 15. března. Jedná se i o náhradním termínu Cyrana, kterého měl odehrát Divadelní spolek Kašpar.

Diváci se dočkají náhrady za zakoupené vstupenky. „Vstupenky zakoupené tzv. na volnou kasu vracejte nejlépe e-mailem na adresu prodej@divadlozlin.cz  s uvedením čísla účtu a kódu banky a k žádosti přiložte e-vstupenku nebo naskenované (ofocené) vracené vstupenky. Případně vstupenky vracejte osobně na pokladně MDZ,“ vyzval na webu divadla jeho ředitel Petr Michálek. Zároveň prosí předplatitele o shovívavost s tím, že se pro ně hledají náhradní termíny.

Stejně zareagovaly i lázně. „V souladu s mimořádným opatřením Statutárního města Zlína je s účinností od 11. 3. 2020 do odvolání areál Lázní Zlín uzavřen pro veřejnost.  O dalším vývoji Vás budeme informovat,“ uvedl na webu ředitel společnosti Lubomír Matoušek.

Do kina jen 99 diváků

Nařízení vlády se dotkla i dalších míst a plánovaných akcí. Například Multikino GA Cinema omezilo kapacitu sálu na 99 diváků. Až do začátku představení přitom dává návštěvníkům možnost stornovat vstupenky.

Opatření pocítí také návštěvníci v obchodním centru. Zlaté Jablko zrušilo plánovaný Night Shopping, který měl proběhnout 10. března. „Pokud to bude možné, akce se uskuteční v náhradním termínu na konci měsíce dubna. Provoz Zlatého jablka zůstává bez jakýchkoli omezení,“ dodala mluvčí obchodního centra Kateřina Martykánová.

Představení zrušila i filharmonie, naopak Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně pokračuje v běžném režimu. Proběhnout by měly i všechny akce plánované na příští dny, pokud kapacita účastníků nepřekročí 100 osob.

Zoo Zlín zůstane pro návštěvníky z větší části otevřena. Od středy 11. března ale budou do odvolání pro veřejnost uzavřeny dvě největší vnitřní expozice, a to Zátoka rejnoků a tropická hala Yucatan. „Jde o preventivní opatření, které jsme se rozhodli přijmout. Současně také zajistíme častější úklid a dezinfekci návštěvnicky exponovaných míst v areálu zoo,“ uvedl ředitel Zoo Zlín Roman Horský. V provozu zůstanou i všechny restaurace v areálu zahrady.