Zvažte nutnost jednání na Krajském úřadu Jihočeského kraje, žádá ředitel

Krajský úřad Jihočeského kraje (zdroj FB Jihočeský kraj- oficiální)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – V důsledku mimořádných opatření posledních dní se vedení Krajského úřadu Jihočeského kraje rozhodlo požádat občany, aby co nejvíce omezili osobní jednání v jeho budovách. Úřad však i přes tento požadavek funguje standardním způsobem.

Podle slov ředitele Krajského úřadu Jihočeského kraje Milana Kučery mají občané, tam, kde to je možné, využít při vyřizování svých úředních a společenských záležitostí možnosti komunikace prostřednictvím technických prostředků, to jest telefonu, e-mailu, datové schránky, případně poštovního spojení.

„Důvodem pro omezení obvyklého osobního projednávání věcí je ochrana veřejného zdraví spočívající ve snížení rizika přenosu nákazy pobytem v prostředí se značným pohybem osob a nutností fyzického kontaktu s klikami dveří, madly schodišť, ovládáním výtahů a tak dále,“ uvedl Milan Kučera.

Jedná se o časově omezený požadavek, který nebude po zlepšení epidemiologické situace nadále uplatňován. Krajský úřad Jihočeského kraje i přes tento požadavek funguje standardním způsobem, tedy dle stanovených úředních hodin.