Cena zlata roste – zjistěte, zda nemáte doma poklad

Uložení majetku do drahých kovů je i z hlediska historického jednou z nejbezpečnějších forem investic. Již v dávné minulosti bylo zlato využíváno jako platidlo, ovšem jako nástroj pro investici se etablovalo až na přelomu milénia. Odborníci se shodují, že právě pořízení zlatých mincí je ideálním způsobem, jak svůj majetek ochránit před inflací. Mince lze velmi snadno v době potřeby – ale i ve chvíli rostoucí ceny zlata – proměnit zpět na peníze. Na výkup zlata i zlatých mincí se totiž zaměřuje nespočet společností i zlatníků. Jak tedy svou investici nejlépe zhodnotit?

Ukládání majetku do zlata je nepochybně velmi prozíravé. Ačkoliv totiž samozřejmě ceny za tuto komoditu kolísají, minimálně poslední data naznačují, že cena zlata  začíná po delším období útlumu zase růst. V jisté „výhodě“ je pak ve srovnání s Českem např. Slovensko , kde je proměna ceny zlata navíc oproštěna od znevýhodňujícího kurzovního přepočtu z korun na eura.  Bez ohledu na konkrétní zemi ale v rámci globálního trhu nastává vhodná chvíle nejen k samotné investici do zlata (obvykle tzv. slitků v podobě cihel), ale i k tomu, abyste své zlato či mince zhodnotili přeměnou na peníze.

Zatímco někteří se mohou rozhodnout prodat zlaté mince, které sami nakoupili, jiní mohou aktuálně skvěle zhodnotit např. i numismatické sbírky po svých blízkých či mince historické. Právě ty mohou mít mnohem větší cenu než klasické investiční mince, které se objevují na dnešním trhu. Aby měl ale člověk naprosto jasno v tom, jakou hodnotu jeho sbírka má, měl by se samozřejmě poradit s odborníky. Skvělou příležitostí tak je možnost konzultace a ocenění mincí předními světovými znalci české a rakouské numismatiky, kteří mince odborně a bezplatně posoudí, a to v prodejně Pražské mincovny pravidelně každý první pátek v měsíci od 10 do 15 hodin. V případě, že je vaše sbírka rozsáhlejší, můžete si dokonce termín konzultace rezervovat.

Díky posouzení vašich mincí předními numismatiky zjistíte, jaká je jejich cena na světovém trhu. A možná budete nakonec sami překvapeni, jak cennou sbírku máte. Základní informace o problematice pak můžete načerpat také na webu specializovaného numismatického obchodu zlate-mince.cz.