Neposílejte děti do školek, žádá kroměřížská radnice. Příchozím se bude měřit teplota

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Z nařízení vlády se ve středu uzavřely všechny základní, střední i vysoké školy, provoz mateřských škol však zůstává v rukou zřizovatelů. Kroměřížská radnice vyzvala rodiče, aby děti do školek neposílali, pokud to bude možné. Od pondělí 16. března se bude všem příchozím dětem ve školkách měřit teplota.

Podle starosty je cílem opatření snížit riziko nákazy koronavirem u malých dětí. „Pokud bude u dítěte zjištěna teplota zvýšená, nebude vpuštěno do mateřské školy a bude odesláno zpět do domácího léčení,“ upozornil starosta Jaroslav Němec.

Spolu s uzavřením škol rozhodla vláda o zrušení akcí s účastí nad 100 lidí. Radnice proto například zrušila kompletní program Domu kultury i kina Nadsklepí, přerušen je provoz střediska pro volný čas dětí a mládeže Šipka, zavřené je dětské oddělení Knihovny Kroměřížska, která také zrušila své hromadné akce. Zrušeno bylo bruslení pro veřejnost na zimním stadionu a nově je také zrušeno plavání pro veřejnost na plaveckém bazénu. Provoz turistického informačního centra je omezen na dobu od 14 do 16 hodin, a to pouze za účelem vracení vstupného na zrušené akce.

Radnice také vyzývá občany, kteří jsou v karanténě nebo kteří přišli do styku s potenciálně rizikovými osobami, aby nechodili na městský úřad a vyřizování svých záležitostí odložili na pozdější dobu. „Tito lidé ohrožují další občany města, kteří přišli na úřad, a samozřejmě také naše zaměstnance,“ upozornila tajemnice městského úřadu Veronika Škrabalová. Na úřad v minulých dnech přišla i Češka s trvalým pobytem v Itálii nebo člověk, který se vrátil z lyžování z Rakouska, kde se také objevila nákaza koronavirem.