U Lindavy na Českolipsku se zřítila část pískovcové jeskyně

ČESKOLIPSKO – U Lindavy na Českolipsku došlo k utržení skalního bloku pískovcové jeskyně. Na místo byli povolání hasiči i psovodi se psy, aby se vyloučila přítomnost osob pod sutinami.

Hasiči včera po poledni přijali informaci o zříceném skalním bloku jeskyně v katastru obce Cvikov, část Lindava. Na místo bylo okamžitě vysláno pět jednotek hasičů a také kynologická skupina se psy cvičenými pro vyhledávání v sutinách.

„Po příjezdu prvních jednotek na místo byl zahájen průzkum zborceného místa pískovcové jeskyně a místo bylo zajištěno proti vstupu osob. Kynologové se svými psy postupně prohledali sutiny strženého bloku jeskyně, aby s jistotou vyloučili přítomnost osob pod sutinami,“ uvedla mluvčí hasičů Radka Kostelňáková. Prohledání místa naštěstí proběhlo s negativním výsledkem a místo události bylo předáno Policii ČR.

Oblast podél říčky Svitávky zvaná Pusté kostely je soustava převážně umělých jeskyní v pískovcových skalách v délce necelých tří kilometrů mezi obcemi Velenice a Svitava na Českolipsku. Jeskyně vznikaly v různých obdobích a za pomocí různých technik.

Foto: HZS LK