V olomoucké fakultce se zlepší parkování, přibydou parkovací platební automaty

OLOMOUC – Ve Fakultní nemocnici Olomouc (FN Olomouc) začaly ve středu 11. března stavební úpravy, které by měly zlepšit vjezdový systém do areálu nemocnice. Mělo by také přibýt asi 350 parkovacích míst a 4 platební automaty na placení parkovného při výjezdu z areálu.

Aktuálně je v areálu nemocnice k dispozici 842 parkovacích míst, během letoška by k nim mělo přibýt dalších asi 350. „V současné době mají motoristé, kteří chtějí uhradit parkovací poplatek, k dispozici pouze dva platební automaty, To je vzhledem k počtu vozidel nedostatečné a vznikající fronty jsou zdrojem konfliktů i stížností. Nově chceme mít platebních automatů šest, včetně jednoho speciálně upraveného pro handicapované občany. U všech bude možné platit kartou,“ popisuje změny vedoucí Útvaru hospodářsko-technické správy FN Olomouc Ing. Vladimír Olejníček. Dva platební automaty budou nově u výjezdu v ulici I. P. Pavlova, dva u výjezdu do Hněvotínské ulice (z toho jeden pro handicapované občany), jeden u parkoviště pod Dětskou klinikou (vjezd z Vojanovy ulice) a jeden u centrálního parkoviště nad pavilony D a Y.

Zkušební režim bude spuštěn 1. dubna, do ostrého provozu vstoupí systém 1. května. Součástí změn budou od 1. dubna také režimová opatření pro zaměstnance nemocnice, kteří budou nově parkovat ve větší míře na vyhrazených parkovištích na okraji areálu, čímž se uvolní více míst v jeho centru, včetně samotné ulice I. P. Pavlova.

 Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V další etapě, kterou chce FN Olomouc spustit k 1. září, bude otevřen třetí vjezd do areálu nemocnice z Hněvotínské ulice v prostoru mezi bývalým areálem firmy Balus a Teoretickými ústavy Lékařské fakulty Univerzity Palackého. U tohoto vjezdu bude zároveň zprovozněno další parkoviště s kapacitou cca 100 míst, u kterého bude rovněž platební automat.

V poslední etapě, která má být hotova do konce tohoto roku a přinese dalších zhruba 200 parkovacích míst určených zejména zaměstnancům v místě bývalého areálu firmy Balus chce olomoucká Fakultní nemocnice zrealizovat také nové dopravní značení v celém areálu. Stavební práce a úpravy samozřejmě přechodně zasáhnou na nezbytně nutnou dobu do dopravního režimu v areálu největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě.