Jihlava zvažuje úplné uzavření mateřských škol

Na provozem mateřinek v Jihlavě visí otazník. Foto ilustrační

JIHLAVA – V pondělí 16. března budou ještě všechny mateřské školy v Jihlavě fungovat v normálním režimu a zároveň budou učitelky zjišťovat zájem rodičů o umístění dětí. Vedení Jihlavy při svém rozhodování balancuje mezi závažností situace vyplývající ze šíření nákazy koronavirem a tíživou situací některých rodičů spojenou s případným uzavřením mateřských škol a pracovními povinnostmi.

„Pokud vláda do té doby nerozhodne jinak, v pondělí 16. března proto budou všechna pracoviště jihlavských mateřských škol otevřená a připravená zajistit normální provoz. Zároveň budou zjišťovat zájem rodičů o umístění dětí ve škole i za podmínek omezeného provozu,“ uvedl vedoucí odboru školství Tomáš Koukal s tím, že to znamená, že budou v provozu jen některá pracoviště s počtem dětí tak, aby ve škole nebylo celkem více než 30 osob.
Během pondělí sesbírané informace město vyhodnotí a podle výsledku přistoupí buď k omezení provozu, nebo k uzavření mateřinek.

 Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Jedinou už v pondělí uzavřenou mateřskou školou bude MŠ Na Stoupách. Rodiče zdejších dětí se mají hlásit v MŠ Demlova 28,“ informoval mluvčí jihlavského magistrátu Radovan Daněk s tím, že město doporučuje minimalizovat osobní návštěvy v případě, že budete oznamovat nepřítomnost dítěte a raději ke kontaktu se školkami využít telefon nebo e-mail.
Zároveň v souladu s nařízením vlády zakazujeme vstup do škol všem rodičům, prarodičům, dětem a příbuzným, kteří se vracejí z prázdnin z rizikových zemí, jako jsou např. Rakousko, Německo, Itálie, Švýcarsko, Francie, Španělsko, Velká Británie, Nizozemí, Belgie a dalších uvedených a průběžně aktualizovaných na koronavirus.mzcr.cz/staty-sveta-s-vysokym-rizikem-prenosu-nakazy/. Takoví lidé mají z nařízení vlády povinnou karanténu.