Liberecká nemocnice zavádí změny ve vstupu do areálu. Pacienti bez kartičky neprojdou!

LIBEREC – Krajská nemocnice Liberec zavádí nejpozději od pondělí 16. března vstup do všech budov pouze přes jeden vstup, a to přes tzv. triážový stan u interního urgentního příjmu.

Pro všechny pacienty bude otevřen pouze jeden vstup do nemocnice. Jedná se o horní vstup u budovy B, u kterého bude umístěn tzv. triážový stan. Každý pacient, který bude vstupovat do budov KNL, projde přes triážový stan, kde mu bude proveden základní screening – teplota, dotaz, kam jde. Následně dostane kartičku o projití. Tuto kartičku odevzdá na příslušném zdravotním pracovišti.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Toto opatření platí i pro oddělení následné péče, ORL, zubní, oční, porodnice (platí i pro otce k porodu), onkologii. Všichni pacienti musí před příchodem na příslušné oddělení projít triážovým stanem, jinak nebudou vpuštěni.

Pacientům, kteří jedou na pravidelnou kontrolu na onkologii sanitou, může být kartička zajištěna ve spolupráci s řidičem sanity (platí pro sanity KNL), je nicméně nutná domluva v triážovém stanu.

Bude zřízeno nové odběrové místo Oddělení klinické biochemie, a to v budově lékárny na Husově ulici. Výdejna léků je uzavřena. Dosud probíhaly centrální odběry v pavilonu interních odběrů. Pacienti, kteří jdou na odběr, nemusí procházet triážovým stanem.

Zaměstnanci (bez karantény) vstupují do Krajské nemocnice Liberec taktéž přes triážové místo a prokazují se kartičkou zaměstnance.

Nemocniční jídelna bude pro veřejnost uzavřena. V jídelně platí od pondělí omezený výběr jídel, obědy budou pouze na objednávku. Bufet u jídelny bude uzavřen, bufet na Husově ulici zůstává otevřen. Budou posíleny výdejní automaty na chlazenou stravu uvnitř areálu nemocnice. Nové přibydou v chirurgickém pavilonu, budova A.

Budovy R (zdravotnická technika), Q (ředitelství), V (technický provoz), H mají vstup bez triáže a stejný režim jako doposud.
Občany, kteří jsou v karanténě, vedení nemocnice vyzývá, aby do nemocnice vůbec nevstupovali a komunikovali výhradně přes svého praktického lékaře, hygienu, popř. zdravotnickou záchrannou službu.

Foto: Krajská nemocnice Liberec