Liberecký dopravní podnik přijal kvůli koronaviru řadu opatření

LIBEREC, JABLONEC NAD NISOU – Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou s platností ode dneška, tj. od pátku 13. března až do odvolání zavádí tato opatření:

  • Dveře vozidel MHD se budou otevírat automaticky (nebude nutné mačkat tlačítko k otevření dveří), zastávky na znamení zůstávají v platnosti.
  • Ruší se nástup předními dveřmi mezi 20.00 až 04.00 hodin (omezení kontaktu řidičů s cestujícími):
    – Tramvajový provoz – otevírat se budou všechny dveře ve vozidle včetně dveří u řidiče (řidič je chráněn kabinou).
    – Autobusový provoz – nebudou se otevírat přední dveře u řidiče (ve vozidle bude instalována zábrana bránící vstupu cestujících ke kabině řidiče).
  • Ruší se doplňkový prodej jízdenek u řidičů MHD (omezení vzájemného kontaktu řidičů a cestujících).
  • Omezení provozu MHD – školní linky číslo 51 až 59 jsou zrušeny do odvolání (stejně jako v tomto týdnu o jarních prázdninách).

Nadále probíhá důkladná dezinfekce vozidel ozonem.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Pokračujeme v dezinfekci ozonem interiérů všech typů vozidel. Metoda dezinfekce O3, která modernějším a šetrnějším způsobem odstraňuje viry, bakterie, houby a původce zápachu, se používá denně v několika vozidlech. Používaný způsob je několikanásobně účinnější než dezinfekce běžnými chemickými prostředky při každodenních úklidech. Současně s tím probíhá ve zvýšené aktivitě také pravidelná hygienická očista autobusů a tramvají,“ popsal nastavená opatření předseda dozorčí rady DPMLJ Petr Židek.

„Postupujeme jako zodpovědný dopravce a zaměstnavatel. Rozšiřujeme a dodržujeme již nastavená hygienická opatření, která by měla chránit naše zákazníky a zaměstnance,“ zdůraznil předseda představenstva DPMLJ Michal Zděnek.

Uvedená opatření budou v platnosti do doby, než dojde na základě rozhodnutí vlády k opětovnému obnovení výuky ve školách, k návratu kulturních, sportovních a dalších aktivit občanů v běžném rozsahu nebo k jiným rozhodnutím plynoucím z aktuální situace v České republice, potažmo v Evropě.

Foto: DPMLJ