Manévry na pardubickém nádraží! Z rychlíku vyvedli 4 kašlající Italy

PARDUBICE – Na pardubickém nádraží zasahovali dnes ráno policisté i hasiči. Čtyři cestující cizinci z rychlíku RegioJet vykazovali podezření na koronavirus. Vlak musel být ve stanici zastaven a uzavřen, všichni cestující byli zaevidováni. Nyní se čeká na výsledky testování u podezřelých Italů.

Profesionální hasiči v ochranných oblecích zasahovali dnes v 7 hodin ráno na pardubickém nádraží. Vlak RegioJet s příjezdem do Pardubic kolem 7.20 hodin převážel kromě dalších cestujících čtyři zahraniční pasažéry, kteří prokazovali příznaky respiračního onemocnění. Na hygieniky se proto obrátila průvodčí z vlaku prostřednictvím Integrovaného záchranného systému.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Čtyři cestující na cestě z Ostravy do Prahy velmi hlasitě odkašlávali natolik, že byl vlak RegioJet zastaven v železniční stanici Pardubice hlavní nádraží. Vlak byl ihned policisty uzavřen a nikdo z cestujících nesměl vystupovat. Hasiči zasahovali v ochranných pomůckách,“ upřesnila tisková mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Čtyři podezřelí italští pasažéři byli odvezeni do pardubické nemocnice, kde čekají na výsledky testů na koronavirus. Pokud budou pozitivní, budou hygienici kontaktovat cestující, kteří s nimi byli ve vagonu. Na pokyn policistů bylo všech 49 cestujících zaevidováno. Dle rozhodnutí ředitele krajské hygienické stanice vlak mohl kolem 9 hodiny pokračovat v jízdě do cílové stanice.

Foto: HZS PK