Prachatická nemocnice omezila počet vchodů do budovy. Známe podrobnosti!

Nemocnice Prachatice (zdroj FB Nemocnice Prachatice, akciová společnost)

PRACHATICE – Vedení prachatické nemocnice se rozhodlo kvůli šíření nákazy koronavirem omezit počet vchodů do budovy. Chce tímto postupem ochránit ostatní ambulance, návštěvníky nemocnice, pacienty i personál.

Od pátka 13. března 2020 omezuje vstup pro veřejnost do nemocnice pouze na hlavní vchod, a to ve všední dny od 15:30 hodin a o víkendech či svátcích od 00:00 do 24:00. „Prosíme pacienty i návštěvy, aby používali hlavní vchod do nemocnice, kde přes videotelefon nahlásí recepční důvod návštěvy nebo své obtíže,“ apeluje předseda představenstva Nemocnice Prachatice Michal Čarvaš.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V případě, že návštěvníci uvedou respirační problémy či pobyt v zemích zasažených koronavirem za posledních čtrnáct dní, budou se dále řídit pokyny ošetřujícího personálu. „Takto označení ´rizikoví pacienti´ dostanou roušku a budou odvedeni do speciálně upravené ambulance, která bude sloužit právě pro tyto pacienty, u kterých bude podezření na nákazu tímto virem. Zde vyčkají na personál nemocnice, který k nim bude přistupovat v osobních ochranných pomůckách,“ popsal Čarvaš.

Pravidelné odborné ambulance i plánované operace zatím v nemocnici pokračují bez omezení. Během návštěvy nemocnice by si měli lidé dezinfikovat ruce pomocí nainstalovaných dávkovačů s dezinfekcí.