Přední dveře u autobusů a trolejbusů v Jihlavě zůstanou zavřené

Po úklidu jsou vozy vystříkány dezinfekčním prostředkem. Foto: Magistrát města Jihlavy

JIHLAVA – Dopravní podnik města Jihlavy zavádí další zpřísněná hygienická opatření. Z důvodu možného rozšíření nákazy koronavirem uzavře od pondělí 16. března do odvolání přední dveře u řidiče vozů, zakáže prodej jízdenek u řidičů a omezí sezení v prvních řadách sedadel každého vozu.

„Od pondělí už nebudou řidiči prodávat jízdenky a cestující budou nastupovat a vystupovat prostředními a zadními dveřmi,“ uvedl Radim Rovner, ředitel jihlavského dopravního podniku s tím, že první řady sedadel blízko řidičů budou opatřena páskou zabraňující vstup. Vozy jsou už teď po každé jízdě na konečných zastávkách důkladně větrány.

 Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.
Na závěr úklidu a dezinfikování se použije generátor ozonu. Foto: Magistrát města Jihlavy

Zároveň Dopravní podnik ještě víc zpřísnil dezinfekci trolejbusů a autobusů. Zatímco standardně se čistili průběžně každé ráno, od pondělí 2. března se madla, parapety, držáky, validátory jízdenek a podlahy ošetřují Savem už v nočních směnách a od středy 11. března se nově pravidelně ošetřují také ozónem.
Jihlavský dopravní podnik zrušil po dobu jarních prázdnin školní spoje, které nepojedou ani v dalších týdnech. „Od 23. března zavedeme prázdninový jízdní řád, kterým prodloužíme intervaly odjezdu spojů z dvanácti na patnáct minut,“ informoval už dříve ředitel DPMJ s tím, že další postupy a opatření v MHD se budou aktualizovat dle vývoje situace.