Ve Frýdku-Místku přibývají nakažení, je mezi nimi i zdravotní sestra

Jednou z nově nakažených je i zdravotní sestra. Ilustrační foto.

FRÝDEK-MÍSTEK – Ve městě přibývají nakažení novým typem coronaviru. Problémem je, že jedním z nově nakažených pacientů je i zdravotní sestra z místní nemocnice.

Nakažená zdravotní sestra nikde necestovala, nakazila se tak pravděpodobně ve městě. Bohužel se prozatím neví, od koho se zdravotní sestra nakazila.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Nemám dobré zprávy. Jedna z nakažených v Moravskoslezském kraji je zdravotní sestra z nemocnice ve Frýdku-Místku. Bez cestovní anamnézy. Doplatila na někoho, kdo tak odpovědný nebyl. Provádí se všechna potřebná epidemiologická opatření,“ upřesňuje situaci hejtman kraje Ivo Vondrák na svém Twitterovém účtu. Hejtman kraje také apeluje především na odpovědnost každého z občanů.

Ve Frýdku-Místku jsou dvě nakažené ženy novým typem coronaviru. Na situaci reaguje na Twitteru i primátor města Pobucký, který nabádá obyvatele, aby se řídili pokyny vlády, kraje i města: “Dodržujte prosím všechna nařízení vlády, kraje i města, dbejte prosím na hygienu a omezte pohyb mimo domov a pracoviště na to nejnutnější!”

Připomínáme důležité informace a telefonní čísla letákem, který zobrazíte kliknutím zde.