Policisté kontrolují velká obchodní centra. Hlídají i uzavřené hraniční přechody!

PLZEŇSKÝ KRAJ – Policie na základě zpřísnění opatření nařízených vládou České republiky (psali jsme zde) nasadila v našem kraji přes dvě stě dalších policistů nad rámec běžného výkonu služby.

V současné chvíli policisté provádí kontroly zejména u velkých obchodních center. „Opatření jsou nastavena s ohledem na bezpečnost občanů našeho kraje a policisté jsou připraveni každému situaci vysvětlit, a to i cizincům,“ uvedla policejní mluvčí Martina Korandová.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V souvislosti s opatřeními na hranicích (Rozvadov, Folmava) včera policisté zkontrolovali přes 14 tisíc vozidel a rozdali přes sedm tisíc informačních letáků. „V některých chvílích se tvořily kolony, ale motoristé spolupracovali a vše probíhalo bez problémů. Všeruby jsou otevřené od pěti do třiadvaceti hodin pro pendlery a zatím vše probíhá v pořádku. Přechod Železná Ruda je také otevřen, ale tam jsou jiné složky IZS,“ pokračovala mluvčí.

Policisté v Plzeňském kraji hlídají i uzavřené přechody (Broumov, Lísková, Pavlův Studenec, starý Rozvadov, Sv. Kateřina a Železná). Závěrem Martina Korandová dodává: „Samozřejmě dbáme i na ochranu našich kolegů v terénu. Mají veškeré dostupné ochranné pomůcky. Žádáme občany o zodpovědné chování a ohleduplný přístup. Jde nám o společný zájem, a to o ochranu zdraví nás všech.“

Zdroj: Policie ČR