Koronavirus v nemocnici. Personál i pacienti jsou v karanténě

OLOMOUC – Jedno patro interního oddělení Nemocnice Šternberk je od včerejška uzavřeno. Laboratorní vyšetření prokázalo nákazu koronavirem u jednoho z hospitalizovaných pacientů. V karanténě je část personálu interního oddělení i pacienti, kteří se s nakaženým dostali do styku. Chod interního oddělení je zajištěn.

Pacient se nakazil koronavirem ještě před nástupem do nemocnice, jelikož byl v kontaktu s již nakaženým člověkem. Testy u něj včera také potvrdily nákazu. “Muž je nyní na infekčním oddělení nemocnice v Prostějově, je v dobrém stavu, jde o seniora,” řekla mluvčí nemocnic skupiny Agel Radka Miloševská. Do skupiny Agel patří šternberská i prostějovská nemocnice. Personál nemocnice, který přišel s nakaženým do styku, je nyní v karanténě. Jedná se asi o deset osob, interna funguje nadále. U zdravotníků se nyní dělají testy, vyhledávají se další lidé, se kterými byl pacient v kontaktu.

Koronavirem se nakazil i lékař oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice Olomouc, který pobýval v Řecku. Nakažený lékař, jeho kolegové a pacienti, kteří s ním přišli do styku, jsou také v karanténě. Včera odpoledne bylo v Olomouckém kraji potvrzeno 21 případů nákazy koronavirem.