Kraj objednal ochranné pomůcky pro zdravotníky za 3 miliony korun!

Zdroj: Shutterstock

PLZEŇSKÝ KRAJ – První dodávky ochranných pomůcek pro zdravotníky ve zdravotnických a sociálních zařízeních na území kraje se očekávají už v pondělí. Plzeňský kraj totiž udělal objednávku za více jak tři miliony korun.

V noci z pátku na sobotu byla už přijata první dodávka respirátorů pro zdravotníky od Ministerstva zdravotnictví ČR. Kraj tak obdržel 510 kusů respirátorů FFP2 (z toho 500 FN, 10 ZZS PK) a 1500 respirátorů FFP3 (z toho 1460 FN, 40 ZZS PK). „Zásilku od ministerstva jsme převzali po druhé hodině v noci. Jednalo se o respirátory, které byly ministerstvem určeny pro Fakultní nemocnice Plzeň a Zdravotnickou záchrannou službu Plzeňského kraje,” uvedl hejtman Josef Bernard.

V pondělí by měly dorazit rukavice a pláště, během týdne pak další objednané osobní ochranné pomůcky. „Krizový štáb uvolnil krizovou rezervu ve výši 10 milionů korun a přidal ji k jednomu milionu korun, které má k dispozici krizový odbor. Peníze použijeme na nákup osobních ochranných pomůcek pro zdravotníky. První odeslaná objednávka byla za 3,2 milionu korun, za které pořídíme rukavice, jednorázové ochranné pláště, ochranné brýle, ústenky, desinfekci, a respirátory N95, které mají dle vyjádření hygieniků stejnou účinnost jako FFP3. Dále jsme objednali potřeby na míchání desinfekce, což bude zajišťovat Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje,” vysvětil hejtman a dodal, že další objednávky se připravují.