Už je v kraji 15 nakažených, poslední případ je v břeclavské nemocnici

ilustrační foto

BŘECLAV – Jak uvedlo město Břeclav na svých stránkách, třetí a čtvrtý případ koronaviru v rámci Břeclavska potvrdil ředitel břeclavské nemocnice Petr Baťka. Uzavřeli tam oddělení ARO.

V neděli večer ředitel břeclavské nemocnice potvrdil, že pozitivní test na koronavirus má další lékař z oddělení ARO. První z lékařů, který byl pozitivně testovaný na koronavirus, je bez problémů a nachází se v domácí izolaci na Slovensku. U všech zaměstnanců ARO se provedly testy. V neděli večer ředitel nemocnice potvrdil, že pozitivní test na koronavirus má další lékař z oddělení ARO. „Dalších čtyřiatřicet zaměstnanců mělo negativní test. Zhruba u padesáti lidí ještě čekáme na výsledky, budou zřejmě v pondělí dopoledne,” uvedl. Večer bylo rozhodnuto o uzavření anesteziologicko-resuscitačního oddělení. Nemocnice kvůli druhé potvrzené nákaze zastavuje příjem na ARO a ruší veškeré operace mimo porodů císařským řezem. Karanténa celé nemocnice nařízena není, protože ARO je v samostatném pavilonu. Pacienty se nemocnice zřejmě pokusí přemístit jinam.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V Jihomoravském kraji by tak mělo být už 15 lidí s potvrzenou nákazou koronaviru. Za neděli tedy přibyly 4 další případy. „Nové případy jsou muži ve věku 30 až 45 let. Tři jsou z Brněnska a jeden z Břeclavska. Jejich onemocnění mají vazbu na zahraničí. Epidemiologická šetření a zajišťování opatření pracovníky krajské hygienické stanice nadále probíhají,” uvedla ředitelka protiepidemického odboru jihomoravské hygieny Renata Ciupek. Čtyři jsou izolováni ve Fakultní nemocnici Brno, další v domácí izolaci a jsou v dobrém klinickém stavu. Nemocná žena, která zkolabovala v centru Brna a podle prvních informací měla být z Blanenska, v tom okrese nebydlí. Nikdo z Blanenska proto v souvislosti s tímto případem není v karanténě.

V souvislosti s koronavirem byla zřízena nová bezplatná celostátní informační linka 1212. Zatím je ve zkušebním provozu. Linky 155 a 112 mají lidé nadále využívat jen v případě ohrožení života a zdraví.