Investice do české firmy přináší výrazně vyšší výnos než úroky v bance

Zhruba před třemi lety přišla mladá a moderní IT společnost, Data Safe Centrum, s nápadem nové podnikatelské příležitosti v oblasti datových úložišť. Nyní společnost začala nabízet příležitost zhodnotit své úspory i drobným investorům a garantuje výnos 7,1 % ročně s měsíčně vypláceným úrokem. 

Společnost Data Safe Centrum je součástí mezinárodní skupiny IT firem s pobočkami ve Velké Británii, na Slovensku a v Česku. „Náš obchodní model je postaven na provozování datových úložišť pro velké objemy dat a jejich rychlé přenosy. Specializujeme se především na záznamy z kamerových systémů. Našimi typickými klienty jsou obce, města, kraje a další jednotky samosprávy. Kamerové systémy jsou prakticky na každém kroku a z bezpečnostních důvodů je nutné jejich záznamy skladovat v ochranném režimu a mít k nim rychlý přístup. Vybudování infrastruktury pro takový objem dat je ale velmi nákladnou záležitostí, a tak je outsourcing, čili pronájem služeb tohoto typu, stále na vzestupu. Navíc různých kamerových dozorových systémů velmi rychle přibývá a přibývat bude, což v praxi znamená, že data bude potřeba skladovat v zabezpečeném prostředí stále více. Proto nabízíme investorům možnost podílet se na budování těchto systémů a profitovat z růstu vložených prostředků,“ uvedl jednatel společnosti Data Safe Centrum Tomáš Vych.  

Na rozvoj technologií může přispět každý

Dynamika rozvoje je tak velká, že společnost požádala o podporu z fondů Evropské unie. Ministerská komise žádost schválila a projekt datového úložiště podpořila dotací ve výši 25 milionů korun. „Nároky na technologické vybavení ze strany klientů rostou. Naším nejvýznamnějším klientem je samospráva, která podporuje náš další rozvoj, ovšem my jsme se rozhodli být ještě o krok napřed a být připraveni na uspokojení stále rostoucí poptávky.“ V těchto dnech, kvůli dalšímu rozšíření datového centra ve vlastních prostorách, vydáváme emisi dluhopisů s celkovým objemem 25 milionů korun se splatností tři roky a garantovaným výnosem 8,3 % ročně. Druhou variantou je pak investice do dluhopisů v hodnotě 2 000 korun s čtyřletou splatností a možností zpětného odkupu v celkovém objemu 15 milionů korun. Úrok ve výší 7,1 % je vyplácen každý měsíc a garantován po dobu čtyř let.

Tři otázky pro Tomáše Vycha, jednatele Data Safe Centrum, s.r.o.

Kdo je pro vás vhodným partnerem, oním drobným investorem?

V podstatě každý, kdo se rozhodne investovat svoje peníze a dobře je zúročit. V našem případě nově nabízíme investici do firemních dluhopisů v hodnotě 2 000 korun. Jejich splatnost je čtyři roky s možností zpětného odkupu. Garantujeme po celou dobu úročení ve výši 7,1 %. Druhou možností je investiční vklad minimálně 25 000 korun a jeho násobky. Tam se po třech letech dostáváme ke zhodnocení ve výši až 8,3 % ročně.

Konkurence na trhu je veliká, vyplatí se rozšiřovat datové centrum? 

Naším cílovým zákazníkem není jednotlivec, který si zakoupí veřejné úložiště typu Google, MSN a další. Když si představíte záložní disk o kapacitě 2TB, běžný uživatel by takovou kapacitu plnil několik let a měsíčně by zaplatil kolem tří set korun. My takový prostor zaplníme záznamem z kamerového systému menšího města během desítek minut. Nabízíme službu úložiště pro specifickou klientelu, kde je velký potenciál růstu.

Není lepší mít peníze v bance?

Drobný investor ví, že úroky na bankovních spořicích účtech nedosahují zpravidla ani 2 % a některé banky v zahraničí už dokonce přistoupily k zápornému úroku na běžných účtech. Z toho plyne, že vzhledem k inflaci se bankovní vklady dlouhodobě znehodnocují. My navíc garantujeme zpětný odkup dluhopisů, takže s námi nikdo neprodělá.

Emisní podmínky a další informace jsou na www.dobryvynos.cz