Krizový štáb Vysočiny upozorňuje: omezte návštěvy u prarodičů!!!

Zdravotníci důrazně doporučují, nenechávejte děti hlídat prarodiči! Foto ilustrační

VYSOČINA – Krizový štáb Kraje Vysočina, který zasedal o víkendu, důrazně doporučuje omezit na minimum návštěvy v rámci rodiny. „Pokud jste byli v zahraničí kdekoli v rizikových oblastech a jste v karanténě, chraňte své blízké tím, že nebudete v žádném osobním kontaktu s vašimi prarodiči po celou dobu karantény,“ uvedl náměstek pro léčebnou péči havlíčkobrodské nemocnice Aleš Bílek.

Právě nejvíce ohroženou skupinou s potenciálně nejtěžším až fatálním průběhem nemoci COVID-19 jsou především senioři. Potenciálním a velice skrytým rizikem jsou pro ně malé děti, u kterých nejsou příznaky nemoci dlouho zřejmé, a infekce může probíhat delší čas bez jakýchkoliv příznaků. Toto riziko je teď pravděpodobnější hlavně kvůli tomu, že jsou zavřené školy, přistupuje se k uzavření mateřských škol a rodiče často nemají, kam své děti dát a nechávají je hlídat prarodiči.

 Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

První dodávka zdravotnického materiálu dorazila o víkendu

Během víkendu došla na Vysočinu první dodávka nákupu centrálně realizovaného státem. Přišlo 1700 ks respirátorů FFP3 a 548 ks FFP2, žádné další druhy ochranných pomůcek stát zatím nerozděluje. Logistiku distribuce řídí Kraj Vysočina. Pracoviště praktiků, specialistů i dalších bude hejtmanství postupně uspokojovat z dalších dodávek. „Dodávky ochranných pomůcek budou opakovány každý týden,“ informovala mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Zítra v úterý 17. března se sejde Zastupitelstva Kraje Vysočina. V plánu je uvolnit 20 milionů korun na nákup nezbytných ochranných prostředků a pomůcek pro sociální i zdravotní služby, jako jsou dezinfekční prostředky a další nezbytné věci pro řešení COVID-19. „Kraj Vysočina preventivně objednává respirátory, ústenky, ochranné brýle, které by měly dorazit v následujících dnech,“ potvrdila Jitka Svatošová.