Video: Dvojice okradla seniorky. Nepoznáváte je?

zdroj: Policie JMK

BLANSKO – Stále jsou mezi lidmi zloději, kteří se cíleně zaměřují na starší občany. Dvojice takových zlodějů okradla dvě starší ženy v obchodním domě.

V únoru byly během nakupování v  obchodním domě v Blansku okradeny dvě starší ženy.  Oba případy provedla ta samá dvojice zlodějů, muž a žena. Zatímco si seniorky vybíraly zboží, nevěnovaly dostatečnou pozornost své odložené tašce s penězi v nákupním vozíku. Pachatelé je sledovali. Pro odvrácení pozornosti muž navázal rozhovor s obětí, tak odvrátil pozornost a žena tak měla více prostoru pro krádež. Jak uvedla mluvčí policistů Lenka Koryťáková, seniorky to, že byly okradené, zjistily až u pokladny, kdy chtěly za nákup zaplatit. „V prvním případě byla osmasedmdesátiletá žena okradena o částku 1100 korun, platební kartu a osobní doklady. V druhém případě téměř devadesátiletá stařenka přišla o částku 1600 korun. Policisté se případem intenzivně zabývají a po pachatelích pátrají,“ uvedla mluvčí.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva vám neunikne.

Policie v pátek zveřejnila videozáznam a pátrá po neznámém muži a ženě, kteří jsou zachyceni na záznamech  z bezpečnostních kamer. „Pokud máte informace, které by vedly k odhalení jejich totožnosti či znáte místo jejich pohybu, kontaktujte policisty obvodního oddělení v Blansku na telefonním čísle 974631396, popřípadě linku tísňového volání 158.