Z posledních nakažených v kraji jsou tři v rizikové skupině. Žena z Uherskohradišťska je v nemocnici

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Během pondělního dopoledne přibylo ve Zlínském kraji pět případů nákazy novým koronavirem. Mezi nimi se poprvé objevili tři pacienti v rizikové skupině nad 65 let. Jedna z nich byla hospitalizována v nemocnici. Dnes o tom informoval hejtman Jiří Čunek.

V pětici nakažených jsou dvě ženy a dva muži z Uherskohradišťska, kteří mají kontaktní anamnézu. Žena ze Zlína se nakazila v zahraničí. Tři z nich jsou podle údajů zveřejněných krajem v rizikové kategorii. „Všichni jsou v domácím léčení, kromě jedné ženy u Uherskohradišťska, která spadá do kategorie 65+ a je hospitalizována,“ informoval hejtman Jiří Čunek.

Celkem je tak v kraji už 20 nakažených lidí. „15 osob je z Uherskohradišťska, 4 osoby jsou ze Vsetínska a jedna žena je ze Zlína. Na Kroměřížsku zatím není žádný potvrzený případ. Souhrnně se jedná se o 9 mužů a 11 žen, z toho se v 11 případech jedná o cestovatelskou anamnézu a v 9 případech o kontaktní přenos od pozitivně nemocného,“ shrnul hejtman.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vývoj nákazy v kraji

V pondělí 9. března se potvrdil první případ nákazy novým koronavirem, a to u dvaačtyřicetileté ženy z Rožnova pod Radhoštěm, která se vrátila z Itálie. Ve středu 11. března přibyli další dva nemocní, a sice sedmačtyřicetiletý muž z Uherského Hradiště a devětatřicetiletá žena z Rožnova pod Radhoštěm.

Ve čtvrtek 12. března vyšly testy pozitivně u dvou žen z Uherskohradišťska. „První žena je ročník 1998 a přicestovala z Irska, které není zařazeno mezi regiony s výskytem koronaviru. Druhá žena je ročník 1995 a přicestovala z Rakouska,“ sdělil tehdy hejtman Jiří Čunek

pátek 13. března přibylo v kraji hned osm nových případů. Mezi nakaženými byli čtyři muži a čtyři ženy, z nichž tři se nakazili přenosem od druhé osoby, aniž by vycestovali do zahraničí. „Jedná se o dvě ženy, a to matku s dcerou, dále jde o tříčlennou rodinu, rodiče se synem, kteří mají vazbu na potvrzený případ z Olomouce a další dva muže a jednu ženu,“ sdělila dříve mluvčí kraje Adéla Kousalová.

Během neděle 15. března přibyly další dva případy. „Jedná se o dva muže z Uherskohradišťska, kteří mají kontaktní anamnézu,“ informovala mluvčí kraje Adéla Kousalová. Celkem tak stoupl počet nakažených na patnáct.

Pět případů přibylo během pondělí 16. března. Šlo o dva muže a dvě ženy z Uherskohradišťska, kteří mají kontaktní anamnézu, a jednu ženu ze Zlína s cestovatelskou anamnézou.