Linkové autobusy v kraji vyjedou v prázdninovém režimu

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – S ohledem na vyhlášení nouzového stavu a omezení volného pohybu osob přistoupil Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje k omezení spojů autobusů veřejné linkové dopravy. Ty ve středu 18. března vyjedou podle jízdních řádů pro letní prázdninový režim.

Jízdní řády budou nastaveny tak, aby zohledňovaly aktuální potřeby dopravní obslužnosti v jednotlivých částech kraje. „Přistupujeme k tomuto kroku, protože se ukázalo, že lidé vzali současnou situaci vážně a kvůli možnému riziku nákazy koronavirem jezdí mnohem méně hromadnými dopravními prostředky a pro své cesty více využívají osobních automobilů. Jsme proto přesvědčení, že dokud tato situace potrvá, bude naprosto dostačující, když budou linkové autobusy ve Zlínském kraji jezdit v letním prázdninovém režimu,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Kraj vyzývá dopravce i cestující, aby dodržovali veškerá hygienická opatření a chovali se odpovědně. Dopravcům už kraj nabídl zprostředkování kontaktů na dodavatele roušek a respirátorů s dostatečnou kapacitou. Jejich distribuce bude pravděpodobně probíhat prostřednictvím krizového řízení Zlínského kraje.