Nouzové balíčky pro seniory a omezení na úřadě. Zlín zavádí další opatření

Ilustrační foto

ZLÍN – Krizový štáb města Zlína zasedl v pondělí k jednání a rozhodl o dalších preventivních opatřeních. Osamělým seniorům město zajistí nouzové balíčky, omezuje se provoz magistrátu, uzavírá zoo a zavádí parkování zdarma. Zároveň se hledají dobrovolníci, kteří by mohli během nouzového stavu pomoct.

Pro seniory to nejnutnější

Společně s Oblastním spolkem českého červeného kříže nabízí Zlín zakoupení a dopravu osamělým seniorům v nouzi starším 70 let balíček základních potravin a hygienických potřeb. Obsahuje chleba, máslo, těstoviny, rýži, tři masové konzervy, dvě paštiky, balení plátkového sýra a pět instantních polévek. V hygienickém balíčku jsou čtyři kusy toaletního papíru, papírové kapesníky, mýdlo a šampon.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Senioři mohou volat na Odbor sociálních věcí na čísla 778 400 186 nebo 778 400 187, a to od pondělí do pátku od osmi do čtyř. Pomoc město poskytne maximálně jedenkrát týdně a balíček doručí do 48 hodin. Určen je osamělým seniorům v nouzi starším 70 let, kteří nejsou schopní si základní potraviny a hygienické potřeby zajistit vlastními silami nebo s pomocí blízkých.

Město také hledá dobrovolníky, kteří by byli ochotní v současné situaci pomoci a poskytnout roušky, zboží, služby a podobně. Přihlásit se mohou prostřednictvím e-mailu dobrovolnici@zlin.eu.

Omezil se provoz magistrátu, uzavřela zoo a parkování je zdarma

Od středy 18. března dojde na úpravu úředních hodin na magistrátu. Lidé mohou přijít v pondělí mezi devátou a dvanáctou nebo v úterý mezi jednou a čtvrtou odpoledne. Osobní jednání fungují na základě předchozí telefonické či e-mailové domluvy.

V úterý, čtvrtek a pátek jsou budovy a pracoviště magistrátu pro veřejnost uzavřeny. K vyřizování nutných záležitostí je možné využít e-mailové kontakty, telefonní spojení a objednávkový systém.

V pondělí 16. března bylo rozhodnuto o okamžitém uzavření Zoo Zlín pro veřejnost, a to minimálně do 24. března. Město také připomíná změnu na městských parkovištích, ke které došlo na základě usnesení vlády. Ta jsou nyní pro všechny řidiče zdarma.