Poruba zřizuje linku pro seniory, chce je chránit před novým coronavirem

Senioři si v Porubě nemusí lámat hlavu s tím, kdo jim nakoupí. Ilustrační foto.

OSTRAVA – Městská část Poruba zřizuje speciální linku pro občany starší 65 let, kterým zajistí nákup, léky a další nezbytnosti.

Nejohroženější skupinou, která je ohrožena novým coronavirem, jsou senioři a starší lidé. Ti by neměli vycházet ven a s nákupy by jim měl pomoci někdo blízký či rodinný příslušník. Ale, co když nikoho nemají?

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Chceme maximálně ochránit lidi, kteří jsou nejohroženější. A to jsou senioři. Pokud budou potřebovat pomoct s nákupem, jsme schopni ji poskytnout. Ale naše kapacity jsou značně omezené. Proto bych chtěla apelovat, aby se nám ozývali jen lidé, kteří nemají nikoho, kdo by jim nakoupil. Pokud mají senioři rodinu, měla by se primárně postarat ona. Aby pomoc mohla směřovat opravdu k těm, kteří ji nutně potřebují,“ upřesňuje starostka městské části Lucie Vilamová.

Pokud senioři, kterým je 65 let a více nemají nikoho, kdo by jim mohl pomoci s nákupem a obstaráním léků a dalších nezbytností, potřebují pomoci, mohou se nově obracet na městskou část. Dodáváme, že na telefonních číslech 599 481 500 a 599 481 550 jim zaměstnanci sociálního odboru městské části zajistí potřebnou pomoc, volat mohou každý den od 8 hodin do 12 hodin.