Pošta uzavírá některé pobočky: Do těch ostatních musíte s rouškou!

Ilustračni fotografie: zdroj: Česká pošta, Shutterstock

PLZEŇSKÝ KRAJ – Česká pošta vyzývá všechny své klienty, aby zvážili jakoukoliv návštěvu pobočky. Pokud si bezodkladně musíte vyřídit své poštovní záležitosti, důrazně žádá, aby jste používali ochranné prostředky, ideálně respirátor nebo roušku nebo alespoň měli překrytý nos a ústa.

Dále mluvčí České pošty Matyáš Vitík uvádí: „Na všech pobočkách lze platit bezhotovostně, což v současné situaci snižuje případný přenos viru. Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace jsme rozhodli, že v případě uzavřených lokalit budeme jednat s jednotlivými krajskými hygienickými stanicemi o možnosti doručovat zásilky v dané lokalitě. V případech uzavřených lokalit budou zásilky uloženy bez pokusu o doručení s tím, že jim bude prodloužena ukládací doba.“

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

K problematice doručování důchodů Matyáš Vitík řekl: „Česká pošta udělá vše pro to, aby byly důchody ve všech případech doručovány. V lokalitách uzavřených krajskými hygienickými stanicemi bude možnost doručování důchodů komunikována s touto organizací. Doručování pak proběhne buď za asistence bezpečnostních složek státu nebo s ochrannými prostředky. Také v ostatních lokalitách bude postup při doručování důchodů upraven tak, aby nedošlo k přímému kontaktu mezi pošťáky a klienty. Peníze budou příjemci předávány v obálce pokládané na zem.“

Dále mluvčí ujistil, že obyčejné listovní zásilky se doručují standardním způsobem, jako doposud. „U zapsaných (doporučených) zásilek se listovní zásilky vždy uloží na ukládací poštu bez pokusu o doručení. U těchto ukládaných zásilek bude prodloužena úložní doba na 30 dnů. Balíky se v uzavřených lokalitách uloží bez pokusu o doručení a bude u nich prodloužena úložní doba na 15, resp. 30 dnů (podle druhu zásilky). V ostatních případech u neuzavřených lokalit budou balíky a doručovány bez přímého kontaktu s adresátem. Adresát bude vyzván, ať položí osobní doklad na zem nebo jiné vhodné místo a ustoupí. Doručovatel si doklad převezme, ověří totožnost, zapíše. Stejným způsobem mu bude i předána zásilka. Po dokončení doručení, ošetří doručovatel své ruce dezinfekčním sprejem,“ vysvětlil mluvčí České pošty.

Pokud se přeci chytáte na poštu a nejste si jisti, že je otevřena vaše pobočka, podívejte se na seznam níže, nebo si zavolejte na bezplatnou informační linku 800 104 410.