V kraji už je 23 nakažených. Zasaženy jsou všechny okresy

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Další tři případy nákazy novým koronavirem byly potvrzeny během úterního dopoledne. Jedná se o tři muže, u dvou je potvrzena cestovatelská anamnéza, jeden se nakazil kontaktním přenosem. Dva nově nakažení jsou ze Zlínska, jeden z Kroměřížska.

Aktuálně je v kraji potvrzena nákaza u 23 osob. „15 osob je z Uherskohradišťska, 4 osoby jsou ze Vsetínska, 3 osoby ze Zlínska a 1 nakažený je na Kroměřížsku. Souhrnně se jedná o 12 mužů a 11 žen, z toho se ve 13 případech jedná o cestovatelskou anamnézu a v 10 případech o kontaktní přenos od pozitivně nemocného. Kromě jedné ženy z Uherskohradišťska v kategorii 65+, která je hospitalizovaná, jsou všichni v domácím léčení a jejich zdravotní stav je dobrý,“ shrnul hejtman Jiří Čunek.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vývoj nákazy v kraji

V pondělí 9. března se potvrdil první případ nákazy novým koronavirem, a to u dvaačtyřicetileté ženy z Rožnova pod Radhoštěm, která se vrátila z Itálie. Ve středu 11. března přibyli další dva nemocní, a sice sedmačtyřicetiletý muž z Uherského Hradiště a devětatřicetiletá žena z Rožnova pod Radhoštěm.

Ve čtvrtek 12. března vyšly testy pozitivně u dvou žen z Uherskohradišťska. „První žena je ročník 1998 a přicestovala z Irska, které není zařazeno mezi regiony s výskytem koronaviru. Druhá žena je ročník 1995 a přicestovala z Rakouska,“ sdělil tehdy hejtman Jiří Čunek

pátek 13. března přibylo v kraji hned osm nových případů. Mezi nakaženými byli čtyři muži a čtyři ženy, z nichž tři se nakazili přenosem od druhé osoby, aniž by vycestovali do zahraničí. „Jedná se o dvě ženy, a to matku s dcerou, dále jde o tříčlennou rodinu, rodiče se synem, kteří mají vazbu na potvrzený případ z Olomouce a další dva muže a jednu ženu,“ sdělila dříve mluvčí kraje Adéla Kousalová.

Během neděle 15. března přibyly další dva případy. „Jedná se o dva muže z Uherskohradišťska, kteří mají kontaktní anamnézu,“ informovala mluvčí kraje Adéla Kousalová. Celkem tak stoupl počet nakažených na patnáct.

Pět případů přibylo během pondělí 16. března. Šlo o dva muže a dvě ženy z Uherskohradišťska, kteří mají kontaktní anamnézu, a jednu ženu ze Zlína s cestovatelskou anamnézou.