V Neslovicích hořela klubovna a sedlovna

zdroj: HZS JMK

BRNO-VENKOV – Oheň si z koronaviru nic nedělá, v pondělí večer zaměstnal v Neslovicích na Rosicku se už tak vytížené hasiče. Vzňala se sedlovna a klubovna. Hasiči vyhlásili požární poplach 2. stupně.

Na místo byly vyslány jednotky ze stanic Ivančice, Rosice, Moravský Krumlov, Židlochovice, Tišnov a Líšeň, Zastávka, Ivančice-Němčice, Nová Ves, Oslavany, Rosice, Zbýšov a spolu s nimi dobrovolní hasiči obcí Neslovice. Hasiči museli nasadit několik vodních proudů. „Oheň se rozšířil i do střešní konstrukce,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Příkaský. Hasiči požár lokalizovali po desáté večer a uhasili jej za necelou hodinu. Střešní konstrukci rozebrali a vyklidili také dřevník, aby se požár nerozšířil. Při hašení požáru zřídili čerpací stanoviště v Neslovicích pro dodávku vody, kterou čerpali také z nadzemního hydrantu u obecního úřadu. „Nikdo se nezranil.“ sdělil Příkaský večer. Výši škody ani příčinu požáru zatím hasiči neznají.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva vám neunikne.