V pondělí se počet nakažených na jihu Čech nezvýšil. Přibylo lidí v karanténě

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Během pondělního dne se počet nakažených osob koronavirem v Jihočeském kraji nezvýšil. I nadále je jich jedenáct. Laboratoř v krajském městě včera otestovala přes šedesát vzorků. Došlo však k nárůstu počtu lidí, kterým lékaři nařídili karanténu.

Do laboratoře českobudějovické nemocnice bylo v pondělí odesláno celkem 63 vzorků. U všech testy ukázaly negativní výsledek. „Znamená to, že registrujeme v našem kraji stále jedenáct případů onemocnění. Významně v pondělí vzrostl počet karantén, nařízených praktickými lékaři,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne

V nařízené karanténě bylo k pondělní čtrnácté hodině 754 lidí. „Počet těch, kteří byli praktickými lékaři pro dospělé nebo pro děti a dorost posláni do karantény, se oproti neděli zvýšil o 306 případů. Vesměs jde o navrátilce z rizikových oblastí s vysokým nebezpečím nákazy, či osoby s rizikovými kontakty,“ poznamenala hlavní epidemioložka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Jitka Luňáčková.