Jihlavská nemocnice má kritický nedostatek ochranných pomůcek a prosí o pomoc české firmy

Jihlavská nemocnice se připravuje na příjem pacientů se závažným průběhem onemocněním Covid-19. Zoufale však chybí ochranné pomůcky. Foto: Nemocnice Jihlava

JIHLAVA, VYSOČINA – Vedení jihlavské nemocnice i dalších českých nemocnic žádá o spolupráci firmy, které by mohly pomoci s výrobou nebo dodáním ochranných pomůcek pro zdravotníky. „Nemocnice Jihlava je připravená přijmout pacienty s koronavirem, ale má nedostatek základních ochranných pomůcek. Obracíme se proto na soukromé firmy, které by nám mohly pomoci,“ říká ředitel nemocnice Lukáš Velev.

Chybí overaly, pláště, roušky, respirátory FFP3, brýle s krytím očí, dezinfikovatelné celotělové obleky. „Očekáváme, že do týdne budeme mít v naší nemocnici první pacienty s koronavirem a závažnými problémy. Snažíme se být připraveni, ale musíme ochránit zdravotníky, aby mohli pomáhat. V opačném případě se nakazí a onemocní,“ zdůraznil ředitel Lukáš Velev.

 Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

V jihlavské nemocnici, stejně jako v ostatních krajských nemocnicích, omezili na minimum ambulantní péči i veškeré plánované výkony, které se mohly odložit. Vzhledem k epidemiologické situaci očekávají krajští zdravotníci v následujících dnech vlnu pacientů, kteří budou potřebovat jejich pomoc. „Bohužel máme zoufalý nedostatek ochranných pomůcek,“ posteskl si ředitel Velev.

Jako zásadní se ukázal už nedostatek roušek, kterých je při běžném režimu spotřeba zhruba 1 500 kusů denně. „Aktuálně má nemocnice zásobu zhruba na tři dny. Šít bavlněné roušky v těchto dnech pomáhají jednotlivci a přidaly se i firmy na Jihlavsku, které během krátké chvíle dodaly stovky kusů roušek,“ informovala mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.

Nemocnice Jihlava chce tímto oslovit české firmy, které jsou schopné ochranné pomůcky rychle zdravotníkům dodat. Zástupci společností mohou kontaktovat přímo ředitele nemocnice.