Nedávejte v Brně podvodníkům do pokladničky peníze na boj s koronavirem

ilustrační foto

BRNO – Po Brně se podle mluvčí Fakultní nemocnice u svaté Anny Dany Lipovské pohybují podvodníci, kteří vybírají peníze do pokladničky údajně na pomoc v boji s koronavirem určené pro jejich nemocnici. Její zástupci se však proti jakékoliv takové „spolupráci“ ohradili a před podvodníky varují.

Na tyto lidi upozornili nemocnici pacienti. „Policie zatím nic takového neprověřuje,“ uvedl její mluvčí Pavel Šváb. Podvodníci vybírající peníze pro boj s koronavirem ve Fakultní nemocnici u svaté Anny nemají s nemocnicí nic společného. „O žádné takové spolupráci nevíme a rozhodně bychom ani nikdy nic podobného nechtěli. Ozývají se nám lidé, že chtějí pomoci finančně a s těmi se domlouváme na dalších postupech, které máme pro tyto případy přesně stanoveny, třeba darovací smlouva a podobně,“ uvedla Lipovská.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Do Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně se pacienti nově dostanou jedině hlavním vchodem z Pekařské ulice. Zdravotníci jim tam změří tělesnou teplotu, při vyšší teplotě pacienta umístí do izolace, kde mu lékař po konzultaci s krajskými hygieniky doporučí další postup. Imobilní pacienti a tělesně postižení přijíždějící autem mohou i nadále využít vjezd z Mendelova náměstí. Zástupci nemocnice žádají, aby lidé do areálu chodili pouze v nejnutnějších případech. Všechny tři lékárny nemocnice zůstávají v provozu. Nově bylo zřízeno výdejové okno přímo v Pekařské ulici.