Hrozba uzavření zubních pohotovostí o víkendu je na jihu Čech na chvíli zažehnána

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Na jihu Čech hrozilo uzavření víkendového provozu zubní pohotovosti. Tento krok je však nyní na pár týdnů zažehnán, a tak pacienti z celého kraje nebudou muset při bolestech zubů cestovat do Českých Budějovic.

Důvodem uzavření těchto pohotovostí, které jsou realizované přes Oblastní stomatologické komory v Jindřichově Hradci, Písku, Prachaticích a Strakonicích, byl akutní nedostatek ochranných prostředků.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne

„Podařilo se zajistit velmi omezený počet respirátorů, který však postačuje na to, aby pro další 3 týdny byl provoz zubní pohotovosti zachován,“ uvedl za Jihočeský kraj David Hocke.

Je to důležité i z toho důvodu, že pacienti nemusí za ošetřením cestovat na zubní pohotovost do Českých Budějovic. „Jihočeský kraj děkuje zubařům, kteří v této nelehké době tuto službu pomáhají zajišťovat. Dělají tak přesto, že vzhledem k nedostatku ochranných prostředků sami musí omezovat provoz svých ordinací,“ dodal Hocke.