Olomoucká univerzita nabízí psychologickou pomoc lidem v uzavřených oblastech

OLOMOUC Desítky tisíc obyvatel Litovle, Uničova, Červenky a dalších okolních vesnic už několik dní žijí odříznuty od okolního světa. V rámci preventivních opatření proti šíření nákazy koronavirem o jejich dočasné karanténě rozhodla Krajská hygienická stanice Olomouckého kraje. Univerzita Palackého v Olomouci nyní těmto lidem nabízí psychologickou i duchovní pomoc.

Už před pár dny spustili studenti vyšších ročníků katedry psychologie Filozofické fakulty Univerzity Palackého online psychologickou poradnu v souvislosti s aktuální situací kolem pandemie koronaviru. Jejich služby jsou přitom dostupné i široké veřejnosti. Obyvatelé z uzavřených oblastí, na které doléhá nezvyklý psychický tlak a pociťují tíseň v souvislosti s nastalou situací, proto mohou služeb této poradny využít, a to buď na e-mailu up.intervence@gmail.com či na Skype (UP Intervence). Dobrovolní psychologové s ukončeným výcvikem v krizové intervenci jsou dostupní denně od 8 hodin do půlnoci. Služba je dostupná i v angličtině.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.

Psychoterapeutickou a duchovní pomoc nabízí občanům také Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého a Arcibiskupství olomoucké. Obyvatelům, kteří se v souvislosti s nucenou karanténou dostali do psychické nepohody a jejich míra obav a úzkostí přesahuje únosnou mez, nabízí odborníci duchovní podporu, povzbuzení a bezpečný prostor. K dispozici jsou odborníci několika oborů, kontakty najdete zde.