Studenti v Brně spustili portál pro koordinaci pomoci s koronavirem

zdroj: ASCA

BRNO – Akademické centrum studentských aktivit, které sídlí v Brně, spustilo celostátní portál s názvem chcipomoct.cz, kde se mohou přihlašovat jak dobrovolníci, tak i lidé nebo organizace, které potřebují kvůli důsledkům epidemie Covid-19 pomoc.

Portál koordinuje nabídku i poptávku pomoci. „Má sloužit k jednoduššímu třídění a rozdělování dobrovolnické pomoci,“ uvedl ředitel centra Jaroslav Švec. Portál vytvořil patnáctičlenný tým centra ve spolupráci s některými starosty a organizátory pomoci. „Naší snahou je co nejvíce zkoordinovat nabídku a poptávku a přispět k tomu, aby se pomoc nabízená dobrovolníky dostala k potřebným co nejdříve a aby probíhala co nejbezpečnějším způsobem,” uvedl Švec.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Dobrovolníci si již nyní mohou v jednoduchém elektronickém formuláři vybrat, s čím chtějí pomoci. Může jít například o šití roušek, o zajištění sociálního kontaktu pro seniory, o nakupování či venčení domácích mazlíčků nebo hlídání a doučování dětí. Možnosti mohou přibývat podle požadavků. „Stále sbíráme dotazy především od starostů a komunikujeme se spolky, které pomáhají, abychom zjistili, co lidé nejvíc potřebují. Náš tým je připraven pružně reagovat na aktuální situaci a doprogramovat formulář podle dalších požadavků, které se v následujících dnech ukážou jako žádané,” řekl Švec.