Ani pandemie ho nezastavila, kradl v obchoďáku v Jihlavě

Recidivista, který opakovaně kradl v Jihlavě, skončil ve vazbě. Foto ilustrační

JIHLAVA – Jak vážné následky muže mít v současné době porušení zákona, tak o tom se přesvědčil pětapadesátiletý muž z Jihlavy. V době vyhlášení nouzového stavu totiž opakovaně soudně trestaný recidivista kradl v jednom z obchodních domů v Jihlavě. Teď čelí obvinění ze spáchání zločinu, skončil ve vazbě a hrozí mu až osm let za mřížemi.

„Ke spáchání činu došlo na začátku tohoto týdne v jihlavském obchodním domě. Kolem páté hodiny večer muž v prodejně odcizil lahev s lihovinou, mléčné a masné výroby,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Obviněný schoval zboží do oblečení a batohu, prošel pokladní zónou bez zaplacení a šel k východu. Jenže pracovníci obchodu si krádeže všimli, muže zastavili a přivolali policii.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař jeho trestní stíhání. „Pětapadesátiletý muž byl obviněn ze spáchání zločinu krádeže,“ řekl Martin Kratochvíl, zástupce ředitele územního odboru. Opakovaně soudně trestaný recidivista se dostal z vězení v loni v létě. Na začátku roku kradl opakovaně, proto skončil ve vazbě. Kriminalisté případ dále vyšetřují.
„Za spáchaný trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na osm let,“ dodal zástupce ředitele jihlavského územního odboru.

Policisté varují, že případné porušení zákona v době vyhlášeného nouzového stavu může mít pro pachatele horší následky. „V tomto období se jedná o obzvláště přitěžující okolnost a pachatel může být postižen přísnějším trestem,“ potvrdila Kroutilová.