Český Krumlov nabízí seniorům a handicapovaným rozvozy nákupů

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKÝ KRUMLOV – Nákupy potravin, drogerie a léků pomůže seniorům a handicapovaným lidem zajistit mimořádná služba, kterou zřídilo město Český Krumlov. Přichází tak s pomocí pro skupinu lidí, která je nejohroženější vůči koronaviru. Služba je poskytována zdarma.

Po dobu trvání nouzového stavu nabízí nově město Český Krumlov ve spolupráci s městskou organizací Sociální služby SOVY a dalšími dobrovolníky zabezpečení základních životních potřeb občanům starším 65 let a zdravotně handicapovaným lidem, které nemá, kdo jiný zajistit.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne

„Jedná se zejména o nákup základních potravin, hygienických potřeb a léků. Jejich zajištěním chceme především ochránit před nákazou koronavirem nejrizikovější věkové skupiny lidí. Službu poskytujeme obyvatelům zdarma,“ uvedl starosta Dalibor Carda.

Nákupy budou rozváženy dvakrát denně, v úterý a ve čtvrtek, přičemž objednávky je třeba sdělit nejlépe den předem. Objednávky a distribuci zajišťuje Odbor sociálních věcí a zdravotnictví na Městském úřadu Český Krumlov na telefonním čísle 380 766 423, kde pracovníci zodpoví zájemcům i další dotazy. Objednávat bude možné od pondělí do pátku v době od 8:00 do 11:00 hodin.

Nákup bude možný jenom v obvyklém množství věcí a potravin, které slouží pro běžnou spotřebu a nikoli do zásoby. Platby je možné hradit pouze v hotovosti a limit nákupu je 500 korun. Prostřednictví rozvozové služby nebude možné zakoupit alkohol a tabákové výrobky.

Potraviny budou dobrovolníci nakupovat v českokrumlovském obchodě Terno. „K přepravě nákupů budeme využívat auta v majetku města, ale s nabídkou pomoci se nám hlásí další obyvatelé, provozovatelé taxi služeb i dobrovolní hasiči, jejichž pomoci určitě rádi využijeme a děkujeme za ni,“ dodává starosta.

Rozvážet se bude pouze na území města a na nákupy nebudou moci senioři řidiče doprovázet, neboť se nejedná o dopravní službu.