Další nemocný potvrzen. Kraji je už 47 nakažených

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ve Zlínském kraji bylo v pátek dopoledne potvrzeno šest nových případů nákazy novým koronavirem, v průběhu odpoledne přibyl ještě jeden ze Vsetínska. „Jedná se o 3 muže a 4 ženy. Kromě jednoho muže mají všichni nově nakažení cestovatelskou anamnézu,“ informovala mluvčí kraje Adéla Kousalová.

Celkový počet nakažených tak k pátečnímu odpoledni vzrostl na 47. „21 osob je z Uherskohradišťska, 10 osob je ze Vsetínska, 9 osob ze Zlínska a 7 nakažených je na Kroměřížsku. Souhrnně se jedná o 25 mužů a 21 žen. V 27 případech se jedná o cestovatelskou anamnézu a v 19 případech o kontaktní přenos,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

U žádného z nakažených nemá nemoc těžký průběh. „Dobrou zprávou je, že průběh nemoci u všech nakažených je velmi mírný a jsou v domácím léčení, zdravotní stav hospitalizované seniorky z Uherskohradišťska je také dobrý a během dnešního dne bude pravděpodobně propuštěna do domácího léčení,“ dodal hejtman.

Mezi nemocnými jsou i dva zdravotníci. „Jde o lékařku na chirurgii Vsetínské nemocnice a také lékárnici Kroměřížské nemocnice,“ potvrdil ve čtvrtek mluvčí krajských nemocnic Egon Havrlant.

Vývoj nákazy v kraji

V pondělí 9. března se potvrdil první případ nákazy novým koronavirem, a to u dvaačtyřicetileté ženy z Rožnova pod Radhoštěm, která se vrátila z Itálie. Ve středu 11. března přibyli další dva nemocní, a sice sedmačtyřicetiletý muž z Uherského Hradiště a devětatřicetiletá žena z Rožnova pod Radhoštěm.

Ve čtvrtek 12. března vyšly testy pozitivně u dvou žen z Uherskohradišťska. „První žena je ročník 1998 a přicestovala z Irska, které není zařazeno mezi regiony s výskytem koronaviru. Druhá žena je ročník 1995 a přicestovala z Rakouska,“ sdělil tehdy hejtman Jiří Čunek

pátek 13. března přibylo v kraji hned osm nových případů. Mezi nakaženými byli čtyři muži a čtyři ženy, z nichž tři se nakazili přenosem od druhé osoby, aniž by vycestovali do zahraničí. „Jedná se o dvě ženy, a to matku s dcerou, dále jde o tříčlennou rodinu, rodiče se synem, kteří mají vazbu na potvrzený případ z Olomouce a další dva muže a jednu ženu,“ sdělila dříve mluvčí kraje Adéla Kousalová.

Během neděle 15. března přibyly další dva případy. „Jedná se o dva muže z Uherskohradišťska, kteří mají kontaktní anamnézu,“ informovala mluvčí kraje Adéla Kousalová. Celkem tak stoupl počet nakažených na patnáct.

Pět případů přibylo během pondělí 16. března. Šlo o dva muže a dvě ženy z Uherskohradišťska, kteří mají kontaktní anamnézu, a jednu ženu ze Zlína s cestovatelskou anamnézou.

Úterý 17. března přineslo další čtyři nemocné. Jednalo se o muže, přičemž dva jsou ze Zlínska a dva z Kroměřížska. U tří je potvrzená cestovatelská anamnéza, v jednom případě jde o kontaktní přenos.

Ve středu 18. března zaznamenal kraj dosud největší nárůst počtu nakažených. Onemocnění se potvrdilo u 16 lidí. Šlo o deset mužů a šest žen.