Láká Vás žít v Krnově? Vzniknou nové městské byty, známe detaily

Předmětný bytový dům, který prochází rekonstrukcí. Foto: Město Krnov.

KRNOV – Město v současnosti provádí rekonstrukci bytového domu, má vzniknout až devět nových bytů. Chcete se přestěhovat do Krnova? Známe podrobnosti.

V současné době probíhá rekonstrukce bytového domu na adrese Stará 7 v Krnově. Z polorozpadlého bytového domu má vzniknout moderní dům s až devíti bytovými jednotkami.

„V podkroví a v každém dalším nadzemním podlaží budou vždy tři bytové jednotky, dvě o velikosti 1+1 a jedna o velikosti 1+2, tedy celkem devět bytů. Ve sklepě po sanaci zdiva vzniknou sklepní kóje a společný prostor pro uskladnění kočárků a jízdních kol,“ dodává k rekonstrukci Martina Marčanová z města.

Součástí rekonstrukce je také zateplení, výměna oken, dveří, vstupních dveří, zateplení fasád. Revitalizace se týká také zbývající plochy, na které bude založen trávník. Dům původně pochází z konce 19. století a patří mezi městské bytové domy. Již v dříve byly rekonstruovány jiné městské bytové domy na ulici Stará, konkrétně se jedná o číslo popisné 10, 12,15 a 17.

Rekonstrukce má vyjít na 18 milionů korun, z čehož se městu podařilo získat dotaci ve výši 16 milionů a 2 miliony zaplatí ze svého rozpočtu. Hotovo má být v březnu příštího roku.