Při požáru v Šumné na Znojemsku zahynula seniorka, pro muže letěl vrtulník

zdroj: HZS JMK

ZNOJMO – Ve čtvrtek večer likvidovali hasiči požár v rodinném domě v Šumné na Znojemsku. Jedna seniorka při události zemřela, další muž byl vrtulníkem transportován do nemocnice.

Ve čtvrtek krátce po 21. hodině vyslalo operační středisko čtyři hasičské jednotky k požáru v rodinném domě v Šumné. Na místě zjistili, že hoří střecha a půdní vestavba domu. „Vzhledem k zakouření objektu probíhal zásah v dýchací technice,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Z domu hasiči vynesli jednu seniorku a jednoho muže. U obou museli záchranáři zahájit resuscitaci. „Přes veškerou snahu se nám u seniorky nepodařilo obnovit životní funkce,“ sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Resuscitace u muže středního věku byla úspěšná, ve vážném stavu ho letecky transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Bohunicích.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne

Hasiči dostali požár pod kontrolu kolem 22. hodiny a přibližně o půl hodiny později ohlásil velitel zásahu likvidaci požáru. „Dnes ráno se na místo opět vrací náš vyšetřovatel, aby pokračoval v pátrání po příčině vzniku požáru a mohl také vyčíslit vzniklé škody,“ dodal v pátek ráno Jaroslav Mikoška.