V novoměstské nemocnici zřídili krizovou linku

Novoměstská nemocnice zřizuje krizovou linku pro Covid-19. Foto: Nemocnice Nové Město na Moravě

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ – V novoměstské nemocnici nově spouští krizovou linku s čísly 566 801 700, 566 801 701. Slouží hlavně lidem, kteří potřebují získat informace související s onemocněním COVID-19. Každý všední den od 7.00 do 15.00 hodin ji obsluhují zdravotní sestry.

„Volající na lince obdrží základní informace o tom, jak postupovat v případě podezření na onemocnění COVID-19. Sestry zopakují zásadu číslo jedna, že lidé nemají bez předchozí domluvy nikam chodit, poradí všechny dostupné telefonní kontakty. Pokusí se uklidnit a informují, jak by se o sebe člověk v této situaci měl postarat, aby odpočíval, měl dostatečný přísun tekutin apod. a také připomenou dodržování karantény,“ informovala mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

 Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Zdravotnicí připomínají, bez předchozí domluvy nechoďte do žádného zdravotnického zařízení!!!
Pokud se dovolá pacient s jinými potížemi nesouvisejícími s COVID-19, sestry zhodnotí, jestli má pacient dorazit do nemocnice a dají instrukce, kdy, jak, připomenou ochranné pomůcky. „V tuto chvíli nepředpokládáme, že na toto číslo budou volat pacienti v ohrožení života,“ upřesnila Tamara Pecková.