Veselí vyzvalo občany k registraci na Mobilním rozhlasu kvůli krizovým informacím

ilustrační foto

HODONÍN – V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v době pandemie COVID-19 považuje radnice města Veselí nad Moravou informovanost za klíčovou. Chce kromě obecního rozhlasu posílat krizové informace také na mobily a počítače občanů.
Proto město vyzvalo občany na sociálních sítích k registraci. „Zaregistrujte se tedy proto také vy na webu a zároveň si, prosím, stáhněte do svého telefonu mobilní aplikaci Mobilní Rozhlas. Budete dostávat zdarma nejaktuálnější informace přímo do svého mobilu. Řekněte o tom svým blízkým a prosíme vás o sdílení,“ napsalo Veselí na oficiálních stránkách. Město také rozdalo záchranným složkám, lékařům a starším občanům 2250 roušek a rozdalo materiál na 3770 roušek. Umožňuje také lidem, kteří nemají šicí stroj, aby si přišel ušít svoji vlastní roušku do obřadní místnosti.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Podívejte se na video o jejich práci.

Dobrovolnické centrum

❗K dnešnímu dni máme rozdán materiál na 3770 roušek❗?Děláme, co je v našich silách, a vykrýváme chybějící poptávku po rouškách ve Veselí. Předali jsme aktuálně k tomuto času celkem 2250 roušek. Jak bylo zmiňováno, ty první směřovaly do rukou lékařů, lékárníků, policistů, prodavačů, a dalších pracovníků, kteří jsou nejvíce v kontaktu s občany. Rovněž jsme je předaly další ohrožené skupině, seniorům. Ti od nás dnes mezi 10 – 12 hodinou obdrželi u ulicích více než 600 roušek.?Do obřadní síně městského úřadu u parku Petra Bezruče mohou nyní rovněž chodit Veselané, kteří si chtějí ušít roušky pro sebe nebo své blízké. Potřebný materiál pro vlastní spotřebu jim bude vydán.?PROSÍME, NEPOLEVUJME, ŠIJME DÁL.MATERIÁLU NA VÝROBU ROUŠEK MĚSTO ZAJISTILO DOSTATEK.?Video by Martin Kaňůrek

Zveřejnil(a) Město Veselí nad Moravou dne Čtvrtek 19. března 2020