Vsetínská radnice je místem pro sběr roušek

Zdroj: město Vsetín

VSETÍN – Na městském úřadě na Svárově vzniklo odběrné místo, na které mohou dobrovolníci nosit ušité roušky. Ty bude město předávat dále, nejčastěji seniorům a ohroženým skupinám lidí.

„Solidarita, která v těchto dnech funguje mezi lidmi je unikátní. Chtěl bych všem moc poděkovat. Na radnici se snažíme všechny dobrovolnické aktivity podporovat a koordinovat, ať jsou to nákupy pro seniory nebo šití roušek,“ vysvětlil starosta Vsetína Jiří Růžička. Sběrným místem je Czech point v přízemí městského úřadu. Kromě již ušitých roušek je možné nosit také materiál. Ten si v případě potřeby můžete také odnést. Je ale nutné se předem domluvit na jednom z uvedených čísel Odboru sociálních věcí. Jedná se o kontaktní linky pro dobrovolníky, kteří kromě šití roušek nabízejí například i donášku potravin seniorům. Volat můžete ve všední dny od 8 do 14 hodin na číslo 739 243 808 nebo 739 243 728.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.