Jihočeský kraj má 30 případů nákazy Covid-19. Od pátku počet stoupl o 11

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – V Jihočeském kraji zaznamenali hygienici během pátka a soboty jedenáct nových případů nákazy koronavirem Covid-19. Celkový počet nemocných s touto diagnózou se tak zvýšil na třicet.

Jeden případ zaznamenali hygienici na Českobudějovicku, dva na Českokrumlovsku, tři na Prachaticku a čtyři na Strakonicku. „Tvoří je kontaktní onemocnění v rodině, nebo onemocnění po kontaktu s už dříve hlášenou pozitivní osobou. Znamená to, že tyto osoby již byly v nařízené karanténě. Počet nových rizikových kontaktů se tak nezvýšil, “ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne

Páteční případ pozitivně testovaného muže, pocházejícího z jiné části České republiky, si převzali hygienici na Vysočině. „Tento případ onemocnění byl do systému hlášení infekčních onemocnění následně vložen sousedním krajem Vysočina, neboť muž sice pobýval na území Jihočeského kraje, ale místem jeho trvalého bydliště je sousední kraj,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

K vyšetření na Covid-19 v sobotu lékaři vyslali 64 lidí, u jednoho z nich se nákaza potvrdila. „Jednalo se převážně o vyšetření osob s příznaky onemocnění, které by mohly svědčit pro onemocnění, což je teplota, rýma, kašel či bolesti těla, nebo kvůli kontaktu s již dříve zjištěným pozitivním případem onemocnění. Jeden zmíněný pozitivní případ, se týkal mladé ženy z Českobudějovicka,“ konstatovala krajská epidemioložka Jitka Luňáčková. Šlo o ženu, která pracovala v Rakousku, kde přišla do kontaktu s pozitivní osobou.

Třicítku nemocných na jihu Čech tvoří 17 žen a 13 mužů. V nařízené povinné karanténě je v současné době více než 1 700 Jihočechů a další přibývají.